Zoznamka pre nezakomplexovaných

Autor: Eva Bacigalová | 4.3.2015 o 14:33 | Karma článku: 7,22 | Prečítané:  2463x

Nie je to tak dávno, keď sa ľudia zoznamovali prostredníctvom inzerátov v novinách a časopisoch. Dodnes nájdete rubriku On hľadá ju a Ona hľadá jeho v niektorých printoch s konzervatívnou čitateľskou základňou. V tých liberálnejších aj rubriku On hľadá jeho a Ona hľadá ju.

Aj vo filme Jak utopit doktora Mráčka hľadá pán doktor vodníčku, ktorá vstúpila do jeho života, cez inzerát s nekonvenčným obsahom: „prosím dívku, která mne zachránila, aby se přihlásila, neboť....“. Aj vodníčka si distingvovane štylizuje, čo do textu napíše, jeden variant je naozaj mladícky priamočiary: „pane, vzpomínáte jak jste se topil?“

S príchodom internetu sa zoznamovanie presunulo do virtuálneho priestoru, stalo sa anonymnejšie a ako potvrdzujú skúsenosti niektorých mojich slobodných kamarátok – vulgárnejšie alebo v lepšom prípade len sexistické. Dlho trvá, kým oddelíte povestné zrno od povestných pliev, aj v zoznamkách „na úrovni“ vás vytrvalo oslovujú stolári či kamionisti (pri všetkej úcte k týmto povolaniam), hoci uvádzate, že hľadáte niekoho, kto má bližšie k vede alebo štátnej správe.

A pri osobnom stretnutí s človekom, ktorý sa pri chatovaní na webe javí ako svetaskúsený tmavovlasý playboy vyššieho vzrastu, z vás padnú aj posledné ilúzie. „Ak je moja základná požiadavka, že sa mi páčia vysokí, tmavovlasí a slobodní, nechápem prečo ma kontaktujú krpatí, holohlaví a zadaní! Nič proti nim nemám, no ak raz niekto zadá svoje požiadavky, tak ich snáď rešpektujem. Veď ja by som tiež nereagovala na inzerát hľadám dlhonohú štíhlu blondínku,“ rozohnila sa nedávno moja kamoška. A to je ten lepší prípad. V tom horšom príde na miesto stretnutia a hľadá onoho vysokého sympaťáka v džínsoch, no vidí tam len bezprizorne sa pohybovať niečo malé v tesilákoch, čo sa k nej nehlási. „Keď mu potom napíšem, že mohol aspoň dať vedieť, že nepríde, odpíše, že on tam predsa bol. Muži majú sebavedomie naozaj len na internete.“

Dobrá správa hovorí, že už aj na Slovensku sa rozbieha zoznamovanie prostredníctvom speed-datingu a ešte lepšia, že je stále viac žien a aj mužov, ktorí si trúfnu posadiť sa zoči-voči úplne neznámemu človeku opačného pohlavia a spoľahnúť sa na to najzákladnejšie – osobný kontakt. Na konci zoznamovania tohto typu nemusí byť hneď spoločná dovolenka a dohoda o tom, aké mená budú mať vaše deti. Celkom stačí, ak stretnete niekoho s podobnými záujmami a naturelom ako je ten váš a budete spolu chodievať hoci na ryby. :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?